«

Yakın Koruma Nasıl Olunur

Nasıl yakın koruma olurum, Yakın Koruma Nasıl Olunur

Yakın koruma adayı,  5188 Sayılı Kanun’a uygun özel güvenlik sertifikası alabilmek için devletin düzenlediği sınavlardan en az 70 puan almalı, silahlı (120 saat) ya da silahsız (90 saat) yakın koruma eğitimini başarıyla tamamlamalıdır.

Altay güvenlik, Yakın koruma eğitimi; yaya, elektronik ve araçlı koruma hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesini sağlamak amacıyla alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimler bütünüdür. Bu eğitim kapsamında seçkin personelimize; ilkyardım eğitimi, terör eğitimi, patlayıcı madde eğitimi,  ileri sürüş teknikleri eğitimi, silah-tabanca bilgisi ve atış eğitimi verilmektedir. Yakın koruma adaylarına ileri atış teknikleri yaptırılarak başarı oranları ölçülmekte,  %70 ve üzerinde başarı oranına sahip olan adaylar yeterlilik testinden geçerek yakın koruma olmaya hak kazanmaktadır.

 

Yakın Koruma Nasıl Olunur

Genelde yakın koruma sertifikası diye anılan serfika, aslında özel güvenlik hizmeti çerçevesinde yasal olmayan ama genel olarak özel harekat görevlilerinin aldıkları eğitimle karıştırılan bir serfikadır. Ancak emekli özel harekatçı veya emekli emniyet görevlisi değilseniz, yakın korumalık yapabilmek için muhakkak 5188 sayılı kanun çerçevesinde özel güvenlik sertifikanız olması gerekmektedir.

Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti özenle seçtiği yakın koruma personelini, periyodik aralıklarla verdiği kurum içi eğitim ve uyguladığı yeterlilik testleriyle her daim göreve hazır hâle getirmektedir.

Yakın koruma, close protection hizmeti için altay güvenliği arayınız.