Özel Güvenlik İşi

 İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRLÜĞÜ

Tercih Edilen En iyi güvenlik şirketi olan ALTAY KORUMA VE GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ. İnsan Kaynakları Müdürlüğü 2005 tarihinde fiilen çalışmalara başlamıştır.

Şirketimiz Özel Güvenlik hizmet sektöründe faaliyet göstermektedir. Özel Güvenlik hizmeti verilmesi nedeniyle temel kaynak insan olup, bu kaynağın ALTAY Grubu misyonuna uygun olması gerekmektedir. Mevcut Özel Güvenlik şirket çalışanları ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek ve hizmet verdiğimiz işletmelerin talepleri doğrultusunda eleman seçimi yapmak üzere faaliyet gösterilmektedir.

ALTAY KORUMA VE GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ., işin mahiyeti sebebiyle Özel güvenlik personelinde sirkülasyon yaşanmaktadır. Ancak, seçim sürecinde titiz davranılması sonucu sirkülasyon oranı son dönemlerde oldukça düşmüştür. En iyi güvenlik şirketi olan Altay ı seçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Şirket, İnsan Kaynakları Yönetimi politikasını ALTAY Grubu değerleri doğrultusunda oluşturmuştur. Politikamıza göre Özel Güvenlik Şirketimizin eleman seçiminde adayların; Dinamik, yeniliklere ve değişime açık, girişimcilik yeteneğine sahip, enerjik, kendini ve sistemi geliştirmeyi hedefleyen, düşünülen pozisyonla ilgili konuda uzman, bilgi, beceri ve deneyime sahip kişiler olmalarına önem verir.

Özel Güvenlik Şirketimizde mevcut Özel Güvenlik görevlerinin her biri için aranan öğrenim seviyesi ve mesleki yetkinlik düzeyi görev tanımları ile saptanmış olup, belirlenmiş olan ücret skalasına göre görevlendirme yapılmaktadır.

ALTAY KORUMA VE GÜVENLİK HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.’ye Özel Güvenlik Görevlisi olarak iş başvurusu yapmak isteyen adaylarda;

 • Bayanlarda 40, erkeklerde 45 yaş sınırını aşmamış olmak,
 • En az lise mezunu olmak,
 • Bayanlarda en az 1.65, erkeklerde en az 1.78 boyunda olmak,
 • Erkeklerde askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Özel Güvenlik Kimlik Kartı” na sahip olmak veya “Özel Güvenlik Kimlik Kartı” alabilmek için gerekli temel eğitime katılmak.

kriterleri göz önünde bulundurulur ve bunlara uymayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmaz.

Mülakatlarda başarılı olan adaylar, Özel Güvenlik şirketimiz bünyesinde yaralan ve eğitim programları düzenleyen Eğitim Kurumu Başkanlığı tarafından 5 gün boyunca süren Hizmet Öncesi Eğitim’e tabi tutulurlar. Bu kapsamda;

 • Temel Özel Güvenlik Eğitimi (2 gün)
 • İletişim ve Müşteri İlişkileri Eğitimi (1 gün)
 • Yangın Güvenliği Eğitimi (1 gün)
 • ilkyardım Eğitimi (1 gün)

dersleri verilir. Eğitim boyunca adaylar, Özel Güvenlik eğitim uzmanlarımız tarafından da dikkatle gözlemlenir, yetersiz olmaları durumunda elenirler. Bu eğitimler, işe alınmış olan Özel Güvenlik Görevlilerine belli periyodlarla Tazeleme Eğitimi olarak tekrarlanır.

Seçim aşamalarımızı başarıyla geçen adaylar, kendilerinden istenen işe giriş evraklarını hazırlayarak tarafımıza teslim ederler ve İnsan Kaynakları Potföyünde beklemeye alınırlar. Operasyon ekibinde oluşacak bir eleman ihtiyacı durumunda portföydeki adaylarla bağlantıya geçilir.

İşe başlatılması uygun görülen adaylarla ilgili olarak önceden herhangi bir suç işleyip işlemediklerini anlamak amacıyla, Savcılık Belgesi’ nin dışında Kolluk kuvvetlerinden de GBT araştırması yapılır. Bu araştırma, tüm çalışanlarımız için 6 ayda bir tekrarlanır.

Çalışanlarımıza her 6 ayda bir, bir üst Yöneticileri tarafından “Açık Sistem Performans Değerlendirmesi” yapılır. Çalışanlarımız değerlendirme sonuçlarını bilir ve Değerlendirme Formu’ nu imzalarlar.

Müşteri memnuniyetinin çalışanın memnuniyeti ile parelel olduğunun bilincinde olan İnsan Kaynakları Müdürlüğümüz, bu memnuniyeti sağlamak için çeşitli çalışmalar yapmaktadır:

 • Gerek Özel Güvenlik, gerekse idari kadro çalışanlarımız için belli dönemlerde sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.
 • Tüm Özel Güvenlik projelerimize İnsan Kaynakları Uzmanları tarafından, yılda 2 dönem olmak üzere çalışanın memnuniyeti gezileri yapılmakta; bu ziyaretlerde çalışanlarımız ile tek tek görüşülmekte, varsa sorunların tespiti yapılmakta ve Genel Müdür’e raporlanmaktadır. Ziyaretlerin tamamlanmasından sonra, Genel Müdür başkanlığında, Koordinatör, Operasyon Müdürleri, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve diğer ilgili birimlerin de katılımıyla düzenlenen toplantıda bu sorunlar teker teker gözden geçirilerek ortak çözüm yolları bulunmaktadır.
 • Ayrıca, oldukça stresli bir iş üstlenmiş olan Yöneticilerimiz, Güvenlik Sorumlularımız ve Özel Güvenlik Personelimiz için, danışmanlık hizmeti aldığımız, alanında uzman olan Psikolog Ekibi, belirli dönemlerde eğitimler veya birebir görüşmeler yoluyla psikolojik destek sağlamaktadır. Özel güvenlik  maaşları, konusunda yoğun bir talep almaktayız. Ancak güvenlikçi kardeş unutma standart dışına çıkmaya çalışırsan işsiz kalabilirsin.

İş Başvuru Formu

Yazdırmak için İş Başvuru Formu

Yazıcı çıktısını alıp, kendi el yazınız ile doldurduktan sonra:
0(212) 274 32 59 nolu faks’a gönderebilirsiniz