«

Güvenlik Hizmeti Veren Şirketler

Güvenlik Hizmeti Veren Şirketler :

Altay güvenlik Türkiye nin tüm illerinde yakın uzak mesafe sınırı gözetmeksizin hizmet vermekteyiz. Özel güvenlik izinlerinin alınması tarafımızca yapılmaktadır. Güvenlik proje kurulumu, saha güvenlik risk analizi,  güvenlik kalifiye personel temini güvenlik tüm teçhizatlarının teslimi, güvelik devriye aracı projeye tahsisi altay tarafından yapılmaktadır.

Aydın ve İzmir AVM’lerinin kontrolsüz birçok yaya girişi olmasına karşın, Denizli  AVM mağazası mimari yapı olarak Aydın ve İzmir’den farklı olarak kat sistemi ile inşa edildiğinden zemin katla beraber (4) kattan oluşuyor ve AVM’nin toplam (7) adet misafir giriş kapısı mevcut olup tüm kapılarda (7) adet büyük metal dedektörü ve ayrıca (7) adet el dedektörü mevcut.

AVM’nin biri açık, biri yarı açık ve biri kapalı olmak üzere (3) adet otoparkı mevcut. Bu otoparkların toplam 1000 araç kapasitesi var. AVM faaliyete geçtiği günden beri ufak tefek olaylar hariç otoparklarda pek sıkıntı olmamış.

AVM’nin toplam 62 kamerası mevcut bunlardan (12) adeti hareketli 50 adeti sabit ancak kameraların gece görüş özelliği yok. Kamera odasındaki güvenlikçi 12/24 saat esasına göre sürekli çalışıyor. Bu çalışma sistemi oldukça sakıncalı. Çünkü kamera başında çalışan personelde belli süre sonra kamera körlüğü denilen bir rahatsızlık başlıyor. Algılama problemi sonucu kamerada sağlıklı bir izleme gerçekleşmiyor. Bu sebepten kamera odasında çalışan personelin 2 saatte bir dinlendirilmesi gerekmektedir.

 

 

AVM’nin hafta içi ziyaretçi sayısı ortalama 18-20 bin, hafta sonu ise 25-30 bin civarında.

AVM toplam (4) kattan mevcut içten yürüyen merdiven ve asansör sistemi mevcut.

AVM’de toplam 125 mağaza mevcut.

Denizli Forum Çamlık AVM hem İzmir hem de Aydın’dan çok çok daha güvenli ve güvenlik kontrolü kolay bir şekilde yapılabilir.

 

Gerekli Güvenlik Personeli;

1-) Ana araç giriş kapısı ( 7 adet kapı): Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 kişi yapıyor. 2 kişi X 7 nokta: 14 kişi

2-)  Mal kabul giriş kapısı 1 personel: sabah 1 akşam 1 personel : 1+1= 2 personel

3-) Otopark devriye: 2 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

5-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6- ) Genel Devriye 6 kişi

7-) 1 müdür

😎 2 vardiya amiri

Toplam: 43 personel

Güneş-Enerjisi-Güvenlik-Hizmetleri