«

Banka Güvenliği

Banka güvenliği

Firmamız, Türkiye ve dünya çapında 100 e yakın banka şubesinin korumalığını  yaparak bu alanda Türkiye nin gururu olmuştur. Avusturya, Gürcistan, İran ve daha birçok ülkede banka güvenliği yapmaktayız.

Banka Güvenliği

ÜST MALİ KURULUŞLAR VE BANKA GÜVENLİĞİ HİZMETLERİ

Finansal kurumlarda bankalarda güvenlik hizmetlerinin önemi

Bankalar ve diğer finans kurumları kesinlikle yüksek güvenlik gerektiren kurumlar arasındadır. Bir finans kurumu büyük miktarlarda paranın tutulduğu ve dağıtıldığı bir yerdir. Böyle bir yer, profesyonel hırsızların favori hedefi olabilir. Uygun güvenlik prosedürleri mevcut değilse, bankaların ve diğer finansal kurumların çalışanlarının hem paraları hem de hayatları söz konusu olabilir. Bu kurumlar, hırsızlık ve diğer suçlar – profesyonel olarak eğitilmiş finansal kurumlar ve banka güvenlik görevlileri – potansiyelini azaltmak için oldukça gelişmiş güvenlik hizmetlerine ihtiyaç duyacaktır.

Bankalara, bir zorla girme veya soygun durumunda, banka çalışanları buna karşı hareket edemez. Bu gelişme sadece özel bir finansal kurum güvenlik servisinden personel tarafından gerçekleştirilecektir. Genellikle, bankalar ve finans enstitüleri düzenli aralıklarla yüksek değerli hareketlere sahiptir. Uygulanan uygun güvenlik önlemleri yoksa, bu yüksek değerli hareketler yüksek risk altında olabilir. Ancak bunu çok güvenli bir değişiklik yapmak için, enstitünün profesyonel bir finansal kurum güvenlik hizmetinden yardım alması gerekir. Bina içindeki şüpheli faaliyetleri ve yakınlığını gözlemlemek ve rapor etmek için eğitimli bir göz olmalıdır. Bu tür bir uyanıklık, talihsiz ve maliyetli olayları önlemek için kritik öneme sahiptir. Tesis içindeki ve dışındaki eğitimli bir güvenlik görevlisi tarafından düzenli ayak devriyesi, bu olasılıkları azaltmak için en iyi uygulamadır.

Ticari banka güvenlik görevlilerinin varlığı, suçlular için cesaret kırıcı bir görüş yaratır. Tesisin kapılarını, girişini, sayaçlarını ve otoparklarını korudukların da, suçluların tesislerden uzak durma olasılığı daha yüksektir.