«

Güvenlik Şirketi İstanbul

Firmamız anlaşma yaptığımız projelere risk analizi yaparak firmaların daha güvenli ve emniyetli olmasını sağlıyor.

Risk analizi yaparken dikkat ettiğimiz hususlar ; Elektronik güvenlik varmı ?

 

Firmanın istediği güvenlik elemanı sayısı yeterlimi ? Yeterli sayıda kamera varmı ? Bu gibi maddeleri baz alarak firma içi ve firma dışı giriş – çıkış alanlarını kontrol ederek fotoğraflarını çekip risk analizi hazırlıyoruz ve  buna istinaden görev dağılımı şeması hazırlayarak daha verimli bir kadro kuruyoruz.Daha sonra bu risk analizi için bir değerlendirme hazırlayıp çözüm önerilerini uzaman kişiler tarafından sonuçlayarak firma yetkililerine iletiyoruz.

 

Altay güvenlik firması olarak vermiş olduğumuz her projeden olumlu dönüşümler almakla birlikte teşekkür belgeleriyle de kalitemizi ve kurumsal kimliğimi ortaya koymuş oluyoruz.

 

 

 

 

AVM güvenlik şirketi arıyorsanız ALTAY GÜVENLİK hizmetinizdedir.

 

AVM GÜVENLİK ÇALIŞMA ÖRNEĞİ-ALTAY GÜVENLİK

 

 

Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti. 1995 yılında Özel Güvenlik teşkilatı olarak Altay Holding’e bağlı ülke içi ve yurtdışındaki şirketlerinin fiziki güvenlik sistemi ve hizmet ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyete geçmiştir. 1996 yılında fiziki güvenlik ve elektronik güvenlik sistemleri, savunma sanayi konularında gerek kamu gerekse özel şirketlere danışmanlık ve eğitim hizmeti vermek maksadıyla bünyesinde Uluslararası Taktik Güvenlik Araştırma Enstitüsü’nü oluşturmuştur. 1998 yılında faaliyetlerine mekanik -elektronik güvenlik-silah sanayi ve savunma sanayi konularını da dahil ederek yeni hizmet binasında çalışmalarına başlamıştır.

Altay Grup Güvenlik hizmetlerinin yanı sıra holding bünyesindeki şirketleri ile uluslarası bina yönetimi-temizlik-havalandırma kanal temizliği gerçekleştirmektedir.

Altay Güvenlik, 2004 yılı sonunda Uluslararası Taktik ve Güvenlik Araştırması Enstitüsü; 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik alanında yeniden yapılanmaya çalışması başlatmıştır. Ayrıca şirketimiz yine 5188 Sayılı Kanuna bağlı olarak İçişleri Bakanlığı’ndan “Özel Güvenlik Şirketi Faaliyet İzin Belgesi” almıştır.

Şirketimiz faaliyet gösterdiği sektörlerde lider olmayı ve müşterilerine en yüksek faydayı sağlayacak ürün ve hizmetleri sunmayı amaçlayan Altay Holding’e bağlı, uzman bir kuruluştur. Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti , “Fiziki Güvenlik (Özel Güvenlik Hizmetleri, Sivil Havacılık Güvenliği), Elektronik Güvenlik, Alarm İzleme Hizmeti ve Özel Güvenlik Eğitim Kurumu aracılığıyla sağladığı Özel Güvenlik Eğitimleri alanındaki çalışmalarını; tecrübeli ve dinamik kadro yapısı ile modern hizmet binasında yürütmektedir. Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd. Şti nin genel müdürlüğü Gayrettepe Beşiktaş/ İstanbul adresindedir.

Şirketin merkezi İstanbul ilinde; Antalya, Manisa, Ankara, Adana, Bursa, Aydın, Kayseri, Samsun, Gaziantep, Rize, Mardin, Diyarbakır, Burdur, Edirne  illerinde ise temsilcilik ofisleri mevcuttur. Şirketimiz; 2000’in üzerinde deneyimli güvenlik kadrosu ile yurt genelinde ve uluslar arası alanda yakın korumanın yanı sıra Eğitim kurumları, havalimanları, bankalar, iş ve alışveriş merkezleri, üniversiteler, fabrikalar, vb. kurumlara özel güvenlik hizmeti sağlamaya devam etmektedir. Şirketimiz; İçişleri Bakanlığı’nca verilmiş Özel Güvenlik Şirketi Faaliyet İzin Belgesi, “ISO 9001:2000 Kalite Belgesi”; OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi” , TSE’ce verilmiş “Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi”, mevcuttur.

 

 

 

 

 

ALTAY GÜVENLİK İRTİBAT BÜROLARI

Şirket Merkezi: Mustafa Serenay             

Tel : 0 212 274 48 89

GSM: 0 532 386 48 03

Ege Bölge Müdürü: Ramazan Peker

Tel: 0 256 219 82 25

GSM: 0 505 366 56 22

Ankara İrtibat Müdürü: Fuat Tigin

GSM: 0 532 346 39 90

 

 

Bursa İrtibat Bürosu : Enver Aynur

Tel: 0 224 220 43 63

GSM: 0 532 725 58 36

ОХРАННОЕ ПРЕДПРИЯТИЕ «ALTAY»

(ALTAY GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ)

                Наша компания основана в 1996 г. и расположена по адресу Ömer Beşiktaş Sok. Gama İş. Merkezi No:10   34398 Gayrettepe / Istanbul в г. Стамбул, Турция. Компания Altay Güvenlik является самым профессиональным и опытным охранным предприятием в Турции и будет рада предоставить вам широкий спектр услуг. Для связи с нами звоните в наш контктный офис в Стамбуле, пишите на info@altayguvenlik.com или звоните по телефону 00 90 212 274 32 06.

 

ALTAY  SCHUTZ UND SICHERHEITSDIENST

Im Jahre 1996 gegründete  Firma, die heute als Altay  Schutz und Überwachungsdienst unter der Adresse Ömer Beşiktaş Sok. Gama İş. Merkezi No:10   34398 Gayrettepe / İstanbul –Türkei erfolgreich tätig ist. Wir, Altay  Schutz und Überwachungsdienst als eine unter den kompetenten und erfahrenen  Dienstleitungsfirmen zum Schutz und Überwachungsdienst   haben  uns gerne zur Aufgabe gemacht, unseren Mandanten und Partnern ein Optimum an Service und Leistung zu bieten. Alle Kontaktdaten finden Sie hier: 00 90 212 274 32 06 / Istanbul/ Türkei oder  für Ihre E-Mail: info@altayguvenlik.com

 

ALTAY SECURITY AND PROTECTION SERVICES

            Established in 1996, our company currently operates at Ömer Beşiktaş Sok. Gama İş. Merkezi No:10   34398 Gayrettepe / Istanbul in Turkey. The most professional and experienced company in Turkey on private security, Altay Güvenlik would be honored to serve you. Please call our private security office in Istanbul to contact us. Or, alternatively, email us at info@altayguvenlik.com or dial 00 90 212 274 32 06.

 

 

GÜVENLİK GÖREVLİSİ SEÇİM SÜRECİ VE İNSAN KAYNAKLARI DEPARTMANI

 

 1. İnsan Kaynakları Müdürlüğü
 2. Güvenlik Personeli Seçim Süreci,
 3. Havuz Kadro Uygulamaları,
 4. Özlük İşlemleri, Ücretlendirme ve Ödeme,   
 5. Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri LTD. Şti.’ ne Güvenlik Görevlisi olarak İş Başvurusu’ nda bulunmak isteyen Güvenlik Görevlisi adaylarında;
 6. Bayanlarda max. 25, erkeklerde max. 27 yaşında olmak,
 7. En az lise mezunu olmak,
 8. Bayanlarda min. 1.65, erkeklerde min. 1.78 boyunda olmak,
 9. Erkeklerde askerlik hizmetini tamamlamış olmak

            kriterleri göz önünde bulundurulur ve bu kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmez. Havuz personeli için, gazete ilanı, web sitemize yapılan başvurular, üyesi olduğumuz eleman bulma siteleri, Türkiye iş-Kur Müdürlükleri, İnsan Kaynakları Danışmanlık firmaları, Altay Grubu şirketleri referansları vb. Gibi kaynaklardan yararlanılır.

 

ADAY BAŞVURULARIN TEMİNİ VE PORTFÖY OLUŞTURULMASI

 

 1. nAVM güvenlik personeli ile ilgili elimizde 1200 e yakın personel portföyü mevcuttur. Bunlar ayrıtahsil,  oturduğu  semt,  yabancı  dil,  vb.   özelliklerine göre  ayrılmaktadır. Özel kriminal uzmanlarımız  personelin tüm evraklarını titiz incelemeden geçirmektedir. 

 

İşe uygun adaylar şirket yönetim kurulu üyesi, insan kaynakları müdürü, psikolog ve bir halkla ilişkiler profesörü tarafından oluşturulan kurulca mülakata alınmaktadırlar. ,  boy, kilo,  tahsil, görünüm,  konuşma,  motivasyon,  ikametgah yakınlığı, çalışma isteği vb. kriterlere göre  uygun  personel  seçilip  proje  yöneticisine bildirilmektedir.

 

 

DENETLEME TEFTİŞ BİRİMİ

 

 

……. Kişi Altay güvenliğe bağlı A projesinin teftişinden sorumludur. Teftişlerde,  personelin kılık,  kıyafet, techizat kontrolleri güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi,  müşteri ilişkileri vb. konular takip edilmekde görülen eksik ve noksanlıklar teftiş raporlarında belirtilmektedir.

Teftişler  gece  ve  gündüz  değişik  saatlerde  habersiz  olarak  yapılmak da   olup  personelin  şirketten  beklentileri   ve  ihtiyaçları   öğrenilerek  raporlara    yazılmaktadır. Teftişlerimizde Sivil istihbarat personeli, kameralı laptop görüntü aktarıcılı uzaktan kumandalı helikopterler kullanılmaktadır.

ALTAY GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ

 

 

İSTANBUL SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk Esirgeme Kurumu Bahçelievler Şube Müdürlüğü

Londra Asfaltı Çocuk Sitesi Durağı Bahçelievler/ İstanbul 

  

AĞAOĞLU

Ağaoğlu My World. Batı Ataşehir 34746 Kadıköy / İstanbul

PLATO FİLM REKLAM VE TANITIM HİZM.LTD.ŞTİ.

(Komedi Dükkanı Gösterileri Çekimleri)

 

ARTI 3 GÖSTERİ HİZM. ORG. TİZ. LTD.ŞTİ.

(Komedi Dükkanı Gösterisi Turne  Çekimleri)

BEŞİKTAŞ KÜLTÜR MERKEZİ A.Ş.

Mamma Mia Gösterisi

b.Mutfak eşyaları Ödül Töreni

c.Çok Güzel Haraketler Bunlar Çekimleri

d.Çocuk Tiyatroları Gösterimleri

CAPİTAL EVENTS TURİZM VE TANITIM HİZM. A.Ş.  

a.Autoshow 08 Fiatgurup

b.Autoshow 08 Ferrari & Massaratti

c.Allianz Sigorta Sergisi

d.Four Seasens Konser (Allianz Sigorta)

e.Allianz Sigorta Party

DİALOG A.Ş.

a.Autoshow 08 Hundai

b.Autoshow 08 Volvo

ANADOLU GÖSTERİ EĞİTİM PROD.DANŞ.HİZM.LTD.ŞTİ.

(Anadolu Ateşi Troya Gösterileri)

TRAFO İLETİŞİM VE DANIŞMALIK HİZMETLERİ A.Ş.

(Cebit  Akbank Standı)

AKSOY FİLM YAPIM TİC.LTD.ŞTİ.

(Recep İvedik Çekimleri Seti)

UNİLİFE ORGANİZSYON TURZ. TİC.LTD.ŞTİ.

(Unilife Production)

a.Bob Sinclear Party

b.New Year Party

c.The Rasmus Konser

d.Sevgililer Günü Party Demet Akalın Konseri

DDF TANITIM TASARIM DANIŞ. VE ORG. İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş.

a.Endüstri Ürünleri Tasarım Fuarı

b.Endüstri Ürünleri Ödül Töreni

c.Bostancı Gösteri Merkezi Çocuk Tiyatroları

TÜMER & TÜMER TANITIM ORG. YATIRIM A.Ş.

(Autoshow 08 Nissan Otomativ Standı)

 

BOSTANCI GÖSTERİ MERKEZİ

İş Durumu: Devam Ediyor

(Yalın Konseri)

W HOTEL BEŞİKTAŞ İSTANBUL

(Marie Clear Dergisi Partisi)

VOLKANLAR GIDA SAN TİC A.Ş

TÜRKER MH ATATÜRK CD. BÜLBÜLSOKAK. NO.20

SANCAKTEPE-İSTANBUL

TEL.0549 496 32 32

 

HİLTON OTELİ VE AVM LALELİ

 

ANKARA MEDİA MARK AÇILIŞI

KOZYATAĞI MEDİA MARK AÇILIŞI

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ GENÇLİK KOLU PARTY

AİRPORT AVM AÇILIŞ KONSERLERİ

Gülben Ergen

Gökhan Özen

SANATÇI YAKIN KORUMALIKLARI

Demet Akalın

Murat Boz

Murat Dalkılıç

BEYLERBEYİ MAÇLARI

T.C SOSYAL HİZMETLER VE ÇOCUK ESİRGEME KURUMU

HAVZA HUZUREVİ

DÜNYA KİCK- BOX SAMPİYONU DON THE DRAGON WİLSON BODYGUARD

HİZMETİ

İSTANBUL SANAYİCİ İŞ ADAMLARI DERNEĞİ FEDEROSYONU GÜVENLİK HİZMETİ

MAGIC TOWN SİTE YÖNETİMİ

 

GÖKSU İŞ MERKEZİ YÖNETİCİLİĞİ

 

BE BİREYSEL HİZMETLER

 

 

FRANSA ESKİ CUMHURBAŞKANI JACQUES CHİRAC

 

HAVUZ KADROSU AÇIKLAMALAR

 1. nPersonel:
 1. nGüvenlik Kontrol Hizmet Teklifinin verilmesinin ardından,
 1. nHer 15 günde bir rutin olarak verilen gazete ilanları ile oluşan personel havuzundan yararlanılarak
 1. nHali hazırda mülakatı yapılmış, eğitimi tamamlanarak beklemede olan personele geri dönülerek personel temin edilebilecektir.

TÜM BÖLGELER İÇİN PORTFÖY GELİŞTİRME- DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

 

 1. n Diğbölgelerimizde  ise  iş  başvuruları  ile  ilgili  basit  bir  model  kurularak   dosyalama   sistemi  oluşturup   proje  sorumlularına  eğitim  verilmiş   ve  başvuruların  sağlıklı  toplanıp değerlendirilmesi  sağlanmıştır

 

 

 

 

PERSONEL DEPARTMANI ve ÖZLÜK İŞLEMLERİ

 

 1. nİşe başlayacak olan kişilerin, işe başlamadan 1 gün önce SSK İl Müdürlüğü’ne sigortalı işe giriş tescilleri yapılır.
 1. nİşe başlatılan Güvenlik Görevlileri’ ne çalıştıkları dönemde her 6 ayda bir, bir üst Yöneticileri tarafından ”Açık Sistem Performans Değerlendirmesi” yapılır. Değerlendirilen Güvenlik Görevlileri değerlendirme sonuçlarını bilir ve Değerlendirme Formu’ nu imzalarlar. Bu değerlendirme sonuçları İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ ne iletilir ve burada yapılan çalışmalar sonucunda şirket ortalaması altında kalan Güvenlik Görevlisi olur ise İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından bağlı oldukları Operasyon Müdürlüğü’ ne ve Koordinatörlüğe bildirilirler. Şirket ortalaması altında kalan Güvenlik Görevlileri “kırmızı kodla” kodlanırlar ve 3 kırmızı kodu olan Güvenlik Görevlisi hakkında karar verilmesi için ilgili Koordinatörlük bilgilendirilir.
 1. nÇalışan Güvenlik Amirleri ve Güvenlik Görevlileri belirli periyodlarla Danışmanlık Hizmeti aldığımız konusunda uzman bir Psikolog ile grup ve gerekli görülürse tek olarak görüştürülür.
 1. nİnsan Kaynakları Müdürlüğü’ nde çalışan Uzmanlar tarafından 6 aylık periyodlarla tüm projeler gezilerek “Çalışanının Memnuniyeti“ değerlendirilir. Çalışanlarla birebir görüşmeler yapılarak problem yaşadıkları konular var ise belirlenir ve Genel Müdür’ e raporlanır. Tüm projeler gezildikten sonra Genel Müdür, Operasyon Müdürlükleri ve İnsan Kaynakları Müdürlüğü’ nün dahil olduğu toplantılarla Güvenlik Görevlileri’ nin belirttikleri sorunlar teker teker tartışılarak çözüm yolları bulunur.

DİSİPLİN KURULU

 

DİSİPLİN KURULUNUN GÖREVLERİ

Amaç :

Disiplin kurulu görevde kusuru ve ihmali görülenlerle, yasa, tüzük, yönetmeliklerinin ve şirket kararlarının emrettiği ödevleri uygulaması zorunlu kıldığı hususları yerine getirmeyenlere ve yasakladığı işleri yapanları cezalandırmak üzere disiplin kurulu oluşturulmuştur.

Uyarı – Kınama – Ücret kesim cezası – İş akdi feshi

 

ACİL DURUM PROSEDÜRLERİ

TALİMATLAR

 

PROSEDÜRLER

Araç Giriş Noktası Prosedürleri:

 

ARAÇ GİRİŞLERİ:

 

Giriş noktasına gelen her araç ‘’ araç altı tarama aynası ‘’ ile kontrol edilecektir.

Personal araçları

 

İçinde sadece personel varsa ve şüpheli bir durum algılanmamış ise serbestçe geçiş yapabileceklerdir.

Araçta personelden başka, yabancı (lar) bulunuyorsa bu kişilere ziyaretçi talimatları uygulanacaktır.

 

Personel Araçları İçin Şüpheli Belirtiler:

*  Tanınan araç, tanınmayan sürücü

* Açık, hasarlı kaputlar.

* Sürücünün bilgisi olmaksızın araç altına saklanacak materyal.

Şüpheli belirti görülmesi halinde aracın geçişine izin verilmeyecek ve şüphenin giderilmesine yönelik soru ve kontroller yerine getirilecektir. (Burada kontrol edilmesi gereken husus, personel aracına kendi bilgisi haricinde bir müdahele ile bomba yerleştirilip, yerleştirilmediğidir

 

Ziyaretçi araçları

 

Araçlar şüpheli belirtilerine uygun olarak, (ayrıntıya girmeden) genel bir göz kontrolü yapılacak ve şüpheli bir belirtiye rastlanmadığı takdirde aracın içindeki kişiler genel kontrol çerçevesinde (yaya statüsünde) kontrol edilecektir.

Hakkında şüpheli belirti bulunmayan veya giderilen araçlar otopark’a        yönlendirileceklerdir.

 

Ziyaretçi Girişleri

 

AMAÇ :.        Bu prosedür binaya gelen ziyaretçileri kabul etme metodunu açıklar

 

TANIM :

a)         Ziyaretçi kuruluş personeli olmayan kişidir. Bunlara temizlik (taşeron firma) elemanları, kuryeler, yemek şirketi, kamu görevlileri vb. elemanlar da dahildir.

b)         Kuruluş personeli olduğu halde binada çalışmayan kişiler de ziyaretçi  statüsündedirler.

TALİMATLAR

 

ü              Ziyaretçinin kontrolü araçlı ya da yaya olarak araç giriş noktasına           yaklaşması ile başlar.

 

ü              Güvenlik Görevlisi şüpheli belirti görmesi halinde diğer güvenlik görevlisinin   dikkatini çekecektir.

 

ü              Güvenlik görevlileri “görünüş ve davranış” şüpheli belirtileri tespit  etmezlerse ziyaretçilere herhangi bir soru sormayacaklardır. Yoğunlukları elverdiği ölçüde , nazikce ‘’Yardım önerisi’’ ile yaklaşmak suretiyle ( sadece kuruluşa gelen kişilerle değil çevrede beklemekte olan kişilerle de’) sözlü irtibat kurarak şüpheli belirti taraması yapmalıdırlar.(Aktif seçme) Bu şekilde kuruluştaki güvenlik sisteminin ne kadar etkili ve her an hazır olduğu mesajı güçlü bir şekilde verilmiş olacaktır.

 

ü              Önlenmesi en güç olan eylemlerden biri olan bombalı intihar saldırısı riski  karşısında da en etkili davranış biçimi şüpheli kişilerle muhtemel  hedefine mümkün olan en uzak noktada  iletişim kurulmasıdır. Bu şekilde eylemci için belli bir mesafade iken harekete geçmek anlamsız kılınabilir. Güvenlik görevlisi kişiye karşı tehditkar bir tavırla yaklaşmadığı sürece eylemci bu eyleminden vazgeçebilir.

FİZİK KONTROL (ARAMA)

 

 1. Ziyaretçilerin kendileri ve eşyaları ayrı ayrı kontrol edilecektir. Önce kişinin kontrol edilmesi esastır. Zira eşyaların kontrolü sırasında tespit edilecek riskli bir materyalin açığa çıkması kişinin mücadeleye girmesi ile sonuçlanabileceğinden, eşyalarının aramasından önce kendisinin “temizlenmiş” olduğundan emin olunmalıdır.

 

b.   Ziyaretçiye, giyim eşyaları hariç taşımakta olduğu bütün eşyaları kontrol masası üzerine bırakması nazik bir dille istenecektir. Örneğin ;

“Güvenlik gereği, lütfen, ÇANTANIZI (paket olabilir) ve ÜZERİNİZDEKİ TÜM METAL EŞYALARINIZI masa üzerine bırakırmısınız.

 

KİŞİLERİN ARANMASI

 

             Bu işlemden sonra ziyaretçi Metal Kapı Detektörü’nden geçecektir.

 

            Metal kapı detektörlerinin hassasiyet ayarı önemli bir konudur. en hassas ayarda çalışan bir cihaz gereksiz yere kontrolün uzamasına yol açacağından “müşteri ilişkileri” kavramına ters düşecektir.

 

Hassasiyet ayarı gereğinden fazla düşürülmüş cihazlar ise güvenlik riski yaratırlar. Bir metal kapı detektörün hassasiyet ayarı ekipman firmasına yaptırılmalı ve kemer tokası, fermuar türü giyim metal aksamını dışarıda bırakmak üzere, mümkün olan en hassas derece uygulanmalıdır. Tespit edilen ölçü Güvenlik Sorumlusu nezaretinde denenmeli ve bu noktadaki gösterge ölçüsü korunmalı; en az haftada bir kez ölçünün geçerliğinden (deneme tekrarlanarak) emin olunmalıdır. Bu kontrol ve ayarlama ile ilgili bilgi günün raporunda belirtilmelidir.

 

Ziyaretçinin geçişi esnasında metal kapı detektör’ün sinyal vermesi halinde; ziyaretçiye, üzerinde kalmış ve metal olan tüm eşyalarını masa üzerine koymasını ve tekrar metal kapı detektör’ünden geçmesi rica edilecektir.

Metal kapı detektörü sinyal verdiği sürece bu aşama tekrarlanacaktır

ZİYARETÇİ EŞYALARININ ARANMASI

 

Ziyaretçiye masa üzerine bırakmış olduğu eşyalar EĞİTİMLERDE GÖSTERİLEN ESASLARA UYGUN OLARAK el dedektörü ile kontrol edilecektir.

            Ziyaretçi çantasının kontrolüne izin vermiyorsa

Tekrar, çok nazik bir dille bu uygulamanın prosedürler gereği yapılması gerektiği izah edilecektir. Ziyaretçinin direnmesi halinde, konu xxx yetkilisine bildirilecektir.

 

            Üst yönetimden aksi bir talep olmadıkça, eşyaları kontrol edilmemiş halde hiç bir ziyaretçi kesinlikle bina içine alınmayacaklardır.

 

 

ACİL DURUM PROSEDÜRLERİ

DİKKAT

ŞÜPHELİ BİR CİSME DOKUNMAK, KALDIRMAK VEYA AÇMAK KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YALNIZCA BOMBA UZMANLARI TARAFINDAN YAPILACAKTIR

 

AMAÇ:          Bu prosedür, şüpheli bir cisim tespit edildiğinde takip edilmesi gereken hareketleri açıklar. Kimseye ait olmayan, kimsenin o yere nasıl geldiğini görmediği ve kendisiyle ilgili şüphenin giderilemediği cisim şüpheli konumundadır.

 

1.1.Bina İçinde:

 

1.1.1    Şüpheli bir cisim tespit edildiğinde ilk yapılacak iş sahibini aramaktır

            (Bina elemanları, ziyaretçiler, etraftaki kişiler)

 

a.   Eğer cismin sahibi bulunursa şüphe giderilmiş demektir.

 1. Cismin sahibinin bulunamaması halinde, tehdit devam eder ve cisim şüpheli konumda kalır.

 

1.1.2    Cisim “şüpheli” olarak açıklanıp, yanına kimse yaklaştırılmayacak.

 

1.1.3    Derhal polise haber verilecek. Polise cisimle ilgili detayları, yerini ve tam adres ile nasıl ulaşılacağı gibi bilgiler tam olarak verilecektir.

 

1.1.4    Her şüpheli cisim tespitinde bina derhal tahliye edilecektir. Tehlike geçinceye kadar kimse geri dönmeyecektir. Tahliye, uygun prosedüre göre yapılacaktır.

 

1.1.5    İnsanların binayı terk ettiklerinden emin olunacaktır.

 

1.1.6    Güvenlik yetkilisi binayı en son terk ettikten sonra, kimsenin içeri girmemesini sağlayacaktır.

 

1.2.Bina Dışında:

 

1.2.1.   Bina dışında şüpheli cisim tespit edildiğinde bölgenin emniyeti alınacak ve hiç kimse cisme yaklaştırılmayacaktır.

 

1.2.2    Derhal polise haber verilecek. Polise cisimle ilgili detayları, yerini ve tam adres ile nasıl ulaşılacağı gibi bilgiler tam olarak verilecek.

 

1.2.3    Şüpheli cisim 20×20 cm’nin üzerinde bir yapıya sahipse tahliye prosedürü uygulanacaktır.

 

1.2.4    Daha ufak şüpheli cisimleri için tahliye zorunlu değildir.

 

 

 

Proseur 2. Zorla Girme Teşebbüsü

 

2.1       Zorla girme teşebbüsü ile karşılaşıldığı veya silahlı kişilerin yaklaşmakta oldukları fark edildiğinde güvenlik görevlileri  durumu telsizle anons edeceklerdir.

2.2       Yetkili  tarafından derhal polisi aranacaktır.

2.3       Kapılar kilitlenecek ve tehlike geçinceye kadar kimseye Yöneticiler ve güvenlik görevlileri hariç) açılmayacaktır.

2.4       Güvenlik Sorumlusu olabildiğince çok personeli ile olaya müdahale edecektir.

2.5       Olay ana girişlerde meydana geliyorsa çevredeki güvenlik elemanları aynı şekilde müdahale edebileceklerdir.

2.6       Güvenlik güçleri gelerek olay tamamen bertaraf edilmeden kapılar açılmayacaktır

 

Poseur 3 : Binada Patlama

 

3.1       Patlamanın duyulmasıyla, güvenlik görevlileri bir ikinci patlama ve/veya yangın ihtimaline karşı binayı derhal Prosedüre uygun tahliye ettirecektir.

3.2       Patlama bölgesine portatif yangın söndürücüler aktarılacak ve gerekiyorsa kullanılarak yangına müdahele edilecektir.

3.3       Patlama bölgesine (sonraki araştırmalar gözönünde bulundurularak) kimse sokulmayacaktır.

3.4       Eğer yaralananlar varsa 112 ilkyardım telefonu ile ambulans çağırılacak, adres ve yaralının durumu net olarak belirtilecektir.

3.5       Güvenlik sorumlusu Polis çağıracak, adres ve olayın ayrıntılarını net bir şekilde bildirecektir.

3.6       Güvenlik güçleri olaya müdahele edip, bina tamamen arandıktan ve tehlikenin kalmadığı ilan edildikten sonra personel binanın diğer bölümlerine dönebilir.

 

5.3 Yangın Anında Hareket Tarzı

 

AMAÇ :         Bu prosedür duman veya yangın anında yapılması gereken hareketleri açıklar.

TALİMATLAR

 

5.3.1    Yangın veya duman anında ve eğer yangın ciddi boyutta değilse, yangın söndürücüler vasıtası ile yangın söndürülmeye çalışılacaktır.

UNUTMAYIN

YANGIN ÇIKMIŞSA ZAMAN ÇOK ÖNEMLİDİR.

NE KADAR ERKEN DAVRANILIRSA

O KADAR AZ ZARAR GÖRÜLÜR.

 

İnsan hayatı yangın söndürülürken tehlikeye atılmamalıdır. Yangın           kontrolden çıkmışsa bina tahliye edilmelidir.

5.3.2    Yangın anında x (itfaiye gelinceye kadar) daha önceden seçilmiş ve yangına müdahele edecek ekiple birlikte kalacaklar, bir x de tahliyeyi gerçekleştirecektir.

5.3.3    Tahliye kararını verme yetkisi kriz merkezindedir.

5.3.4    Tahliye uygun prosedüre göre gerçekleştirilecektir.

5.3.5    Temiz hava daha çok zemine yakın yerde kalacağından, duman ortamında sürünerek ilerlemek gereklidir. Mümkünse, ağız ve burunun ıslak bir havlu ile kapatılarak soluk alınması yararlıdır. Bu tedbir, solunan havadaki zehirli unsurları bir derece filtre edecektir.

5.3.6    Yangın veya duman durumunda yukarıda belirtilen işlemlerle birlikte mutlaka itfaiye çağırılacaktır.

Prosedür: Acil Tahliye

 

AMAÇ :         Bu prosedür binada acil bir tahliye anında takip edilecek sırayı belirler.

6.1       Tahliye kararı, güvenlik sorumlusunun haber vermesi ve tavsiyesi ile yetkili tarafından verilecektir.

6.2       Konu yetkili resmi mercilere haber verilmiş olacak, (Polis veya İtfaiye) olayın ayrıntıları ve açık adres bildirilecektir.

6.3.      Tahliye şekli (yolu, toplanma yeri) meydana gelen olaya göre değişebilir. Tercih yetkisi Güvenlik Sorumlusu’nda olacaktır.

6.4.      Tahliye kararı alınması halinde durum bina içinde anons edilerek insanlar öngörülen tahliye şekline uygun olarak yönlendirilecektir.

6.5.      Güvenlik görevlileri elemanları yönlendirecek ve binayı en son terkeden kişi Güvenlik sorumlusu olacaktır.Terk etmeden önce binayı son kez arayarak kimsenin kalmadığından emin olacaklardır.

6.6.      Tahliye tamamlandığında binanın elektriği kesilecektir.

6.7.      Tahliye sonrası güvenlik görevlileri binanın bütün girişlerini (dışarıdan) kontrol altına alacaklar ve yetkililerden başka kimsenin içeri girmemesini sağlayacaklar.

6.8       Tahliye yollarının günün her saati için tahliyeye açık, fakat duman, alev gibi olumsuz etkilere kapalı (katlara açılan kapıları kapalı) durumda hazır tutulmalarının sağlanması ve kontrolü sorumluluğu Güvenlik Departmanı’na aittir.

Tahliye nedeninin ortadan kalktığı yetkililerce ilan edilmeden önce binaya kimse girmeyecektir.

*          Acil tahliye prosedürlerine işyerinde ki değişimlere göre eklemeler yapılacaktır.

 

FORUM ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ

 

GÜVENLİK HİZMETLERİ İHALESİ

 

 

         Forum Alış Merkezleri güvenlik hizmetleri ihalesi ile ilgili olarak,

 

Forum İstanbul: 16.09.2010 tarihinde saat 15.00 da Altay güvenlik şirket merkezinden Sayın Mustafa Serenay tarafından;

 

Forum Aydın: 20.09.2010 tarihinde saat 12.00 da Altay Güvenlik Aydın Bölge Müdürü Sayın Ramazan Peder tarafından,

 

Forum Bornova-İzmir: 20.09.2010 tarihinde saat 16.00 da Altay Güvenlik Aydın Bölge Müdürü Sayın Ramazan Peder tarafından,

 

Forum Çamlık-Denizli: 21.09.2010 tarihinde saat 18.30 da Altay Güvenlik Aydın Bölge Müdürü Sayın Ramazan Peder tarafından,

 

Forum Ankara: 23.09.2010 tarihinde saat 15.00 da Altay Güvenlik Ankara İrtibat Müdürü Sayın İlhen Tuncar tarafından,

 

Forum Trabzon: 23.09.2010 tarihinde saat 11.00 da Altay Güvenlik Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Sayın Ahmet Şahin Eyüpoğlu tarafından,

 

Forum Mersin: 24.09.2010 tarihinde saat 14.10 da Altay Güvenlik Çukurova Bölge Koordinatörü Sayın Serdar Baskayam tarafından,

 

Forum Kapadokya: 25.09.2010 tarihinde saat 15.00 da Altay Güvenlik Kayseri İrtibat Müdürü Sayın Ertuğrul Yalçın tarafından,

 

Saha ziyaretleri başarı ile gerçekleştirilmiştir.

 

GÜVENLİK HİZMETLERİ İHALESİ

İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER

 

1-Tüm illerdeki AVM lerde organizasyon içinde Proje Müdürü, Vardiya Amiri, Şef pozisyonunda çalışanlara rütbesiz güvenlik elemanından yüksek maaş verilecek olup bu fark Yönetime artı maliyet olarak yansıtılmayacaktır.

 

2-AVM’ lerde Firma değişikliğinde, Özel Güvenlik Şirketi tarafından alınan tüm makine, ekipman, alet ve teçhizat yönetime bedelsiz devredilecektir.

 

3-AVM otoparklarından, güvenlik görevlisinin ihmali sonucu çalınan tüm eşya, araç vs ler güvenlik şirketinin garantisi altındadır. Güvenlik şirketi bu kayıpları derhal telafi etmeyi taahhüt eder.

 

4-Türkiye çapında çalışan tüm AVM’lerdeki Güvenlik Personeline

1. Kıyafet dağıtımı:

Yılın Ekim Ayında 2 adet kışlık gömlek, 1 adet kravat, 1 adet kışlık ayakkabı, 2 adet kışlık pantolon, 1 adet şapka, 2 adet çorap, 1 adet yağmurluk, 1 adet mont, 1 adet kemer temin edilecektir.

 

2.Kıyafet dağıtımı: Yılın Nisan Ayında 2 adet yazlık gömlek, 1 adet kravat, 1 adet yazlık ayakkabı, 2 adet yazlık pantolon, 1 adet şapka, 2 adet çorap, 1 adet özel güvenlik yeleği temin edilecektir.

 

Tüm Güvenlik Personeline 1 adet kelepçe, 1 adet düdük, 1 adet jop, 1 adet el feneri, 1 adet telsiz ve kulaklığı temin edilecektir.

 

Tüm AVM lere:  

 

1-AVM içi elektrikli devriye aracı (Devriye konulacak her kata)

2-Güvenlik kontrol noktalarına X ray cihazı

3-Güvenlik kontrol noktalarına el dedektörü

4-Araç kontrol ekipmanları

5-Güvenlik devriye kontrol kalemi

6-Metal Kapı Dedektörü

 

5-Güvenlik Personeline temin edilecek kılık-kıyafet tanıtımı:

 

         a-Gömlek:

Marka: Damat

 

Özelliği: Non Iron

 

Ütü İstemeyen Gömlek

 

 

 

%100 Pamuk. Yıkandıktan sonra ütü istemez.

 

 

b-Kravat

 

Marka: Damat

 

 

c-Ayakkabı

 

Marka: Damat

 

d-Pantolon

Marka: Altın Yıldız

Özelliği: Klasik

 

Network siyah renk

 

 

            e-Şapka

 

Marka: Çerçi Şapka

 

f-Çorap

 

Marka: Penti

 

 

 

 

g-Yağmurluk

 

Marka: Perkoteks

 

 

Özelliği:

Özel Güvenlik Yağmurluk; su ve rüzgar geçirmeyen, nefes alabilen membran ile kaplı, kopma ve yırtılma mukavemeti yüksek kumaşlardan imal edilmiştir. Tüm dikiş yerleri kaynak bandı ile kapatılmak suretiyle su geçirmezlik özelliği muhafaza edilmiştir. Kullanım amacına uygun olarak, gece görüşünü sağlayan reflektif malzemeler de bu kıyafetlerde kullanılmaktadır

 

            h-Mont

 

Marka: Perkoteks

Özelliği:

Özel Güvenlik Mont; su geçirmeyen ve nefes alabilen membran ile kaplı, kopma ve yırtılma mukavemeti ile aşınma direnci yüksek kumaşlardan imal edilmiştir. Tüm dikiş yerleri kaynak bandı ile kapatılmak suretiyle su geçirmezlik özelliği muhafaza edilmiştir.

           

 

 

            ı-Kemer

Marka: Perkoteks

 

 

           

            i-Özel güvenlik yeleği:

 

 

6-Güvenlik Personeline temin edilecek teçhizatın tanıtımı:

 

a-Kelepçe

 

 

         Özelliği: Hafif, yaralamaz, dayanıklı

 

 

b- Düdük

Markası: Perkoteks

 

Özelliği: Paslanmaz

 

c-Jop

 

Özelliği:

 

UZUN JOP – TAŞIMA KANCALI

 1. Boy :75 cm
 2. Çap : 3 cm
 3. Ağırlık :475 Gr.
 4. Renk : Siyah
 5. Metal halkalı kemere takılan taşıma kancası ile birlikte

d-El feneri

                   d1- (Stratejik noktalardaki özel güvenlik görevlilerine verilecektir.)

Özelliği:

 

HEM EL FENERİ HEM DE HAFIZALI KAMERA!

8 LEDLİ…

4GB DAHİLİ 16 GB MAX.HAFIZA…

El fenerinin içinde bulunan kamera kendi hafızasına renkli ve sesli kayıt yapan 640 x 480 yüksek pixel yüksek çözünürlüklü,gece görüşlü ve 1600×1200 yüksek piksel fotoğraf çeken bir kamera olup,16 gb sd kartı desteklemekte olup,4 gb sd kart dahilisinde bulunmakta olup,kendi hafızasına kayıt yapan kameralar içinde en fazla enerjisi giden güvenlik kamerası türüdür. Şarj ile kullanım süresi max. 5 saattir.

El feneri ayrıca 8 süper beyaz parlak ledden oluşan ledli el feneridir.

Güvenlik görevilerinin vazgeçilmez ürünlerinden biri olan el feneri kamera gece ıssız yerlerde dolaşan güvenlik görevlilerinin olayları kayıt altına alması daha kolay olabileceği gibi bir çok değişik güvenlik alanında kullanılabilecek pratik bir üründür.

 

Teknik Özelllikler:

-Kamera: 1/6 inç Cmos Renkli

-Dahili Mikrofon: Var

-Video Çözünürlük:  640×480 pixel 420 tv line ccd kamera

-Foto Çözünürlük: 1600×1200 pixel

-Görüş Açısı: 80 derece

-Kamera Şarj İle Kullanma Süresi: 5 saat

-El Feneri Devamlı Yanma Süresi: 10 saat

-Harici Hafıza: Sd kart max. 16 gb

-Çalışma Sıcaklığı: -10 + 35 derece

-Kayıt Sıkıştırma: 30 fps.

-Ağırlık: 219 gram

 

 

d2-(El feneri ihtiyacı hasıl olabilecek yerde çalışan güvenlik görevlilerine verilecektir.)

 

e-Telsiz ve kulaklığı

Markası:  MOTOROLA XTNI PMR EL TELSİZİ

 

 

Özelliği: (AVM lerde telsiz kullanım izni almaya gerek yok)

 • Çevre şartlarına göre 5 km ye kadar kullanım,
 • 16 kanal,
 • 446 mHz,
 • 0.5 w çıkış gücü,
 • İzin, lisans, ruhsat gerektirmez,
 • Kulaklık mikrofon çıkışı,
 • Sinyal tarama,
 • Paket içeriği: 1 adet el cihazı, 1 adet batarya, 1 adet bel klipsi, 1 adet masaüstü şarj cihazı,
 • Uygun aksesuar ile Handsfree özelliği,
 • 2200 mAh Li-on batarya,
 • Masaüstü şarj cihazı.

 

7-AVM lere temin edilecek teçhizatın tanıtımı:

 

 

1-AVM içi elektrikli devriye aracı

 

         1a-Katlara elektrikli devriye bisikleti (Segway)

 

Markası: Segway- i2 Commuter

 

 

Özellikler:

Hız

Azami sürat: 12.5 mil/saat / 20 km/saat

Azami sürat, sürücü tarafından ayarlanabilir.

Menzil

16-24 mil / 26-39 km (tek bir şarj ile) *

Yük Limitleri

Toplam kapasite (sürücü & yük): 260 lbs / 118 kg

Sürücü: 100-250 lbs / 45-113 kg

Güç

İki adet Saphion® lityum-iyon pil:

92 Hücreli, 73.6 VDC, 5.3 Ah (her bir adet için)

Entegre şarj aleti için 100-240 VAC, 50-60 Hz

Şarj süresi: 8-10 saat**

Kullanıcı Etkileşimi

Segway SmartMotion™

·PT’yi hem dengede tutar hem de hassas ve duyarlı

·ileri/geri sürücü kontrolü sağlar

LeanSteer™

·Dönüş ile tümsek farkını hisseder

·Engebeli zeminlere ayak uydurur

·Sıfır dönme yarıçapı

Kablosuz InfoKey™ Kumanda

·Açma/Kapama

·Güvenlik fonksiyonu ve başlangıç ayarları

·Pil doluluk oranı, saat, tarih, hız, ortalama hız,

·yolculuk mesafesi ve odometre bilgilerini gösterir

 

Konfigürasyonlar

 

Bireysel

· i2

· i2 Commuter

· i2 Cargo

Ticari

· i2

· i2 Cargo

Polis & Kamu

· i2

· i2 Police

· i2 Cargo

 

         1b-Otoparklara ; Elektrikli Devriye Aracı

 

Markası: MOBILITY SCOOTER 4 TEKER

 

 

 

 

Özelliği:

 • 500 Watt/4200 Rpm
 • Deri Koltuklu
 • Hızı: 15 Km/h
 • Şarj Süresi: 8 Saat
 • Battary: 24 v / 50 Atl
 • Sürüş Mesafesi: 40 km
 • Rampa: 27 derece çıkabilme özellikli
 • Taşıma Kapasitesi: 160 Kg
 • Ürün Net Ağırlığı: 101 Kg
 • İleri-geri vitesli
 • Akü Ağırlığı:30 kg
 • Amortisörlü
 • 4 tekerli
 • Transaxle (sonsuz dişli) motor özellikli
 • Katlanabilme özellikli
 • Ebatlar En:64 cm ,Yükseklik :102 cm ,Boy:145 cm

2-Güvenlik kontrol noktalarına X ray cihazı

 

Markası: SKY WEALTH AT-6550 X-RAY CİHAZI

 • ISO 14001 sertifika,
 • ISO 9001 sertifikası,
 • CE sertifikası,
 • Tünel ölçüleri : 650(G) X 500 (Y) mm,
 • Konveyor maksimum kapasite : 160 kg,
 • Resulation : 0,101 mm Metal Tel,
 • Penetrasyon : 34 mm çelik,
 • Film emniyeti : ISO1600 film garantisi,
 • Anot voltajı : 160 KV,
 • X-Ray sensor : L şeklinde photodiyot dizilimi, Dual Energy,
 • Monitör : 17″ komple MPR & TC003 standart yüksek çözünürlü renkli,
 • İmaj tespit fonksiyonları : Renkli/renksiz imaj, belirgin kenar, organik/inorganik, grey scan, zoom, arşiv, yüksek ve düşük penetrasyon.
 • Generatör: Spellman (USA),
 • Konveyor motoru: Interroll (Germany),
 • Fotodedektörler: Hammatsu (Japan

 

3-Güvenlik kontrol noktalarına el dedektörü

Markası: POWERGATE METAL EL DEDEKTÖRÜ

Özelliği:

 • Çalışma frekansı: 22 KHZ,
 • Çalışma voltajı: 9 V,
 • Boyutlar: 410mm, 85 mm, 45mm, 409 gr,
 • Demir metaller ve diğer metalleri ayırt etme,
 • Sesli, ışıklı ve titreşimli uyarı,
 • Düşük bataryada sesli ve ışıklı uyarı,
 • Hassasiyet ayarı yapabilme,
 • Şarj edilebilir,
 • Deri kılıflı,
 • Kolay kullanım,
 • Titreşim özelliği,
 • Ergonomik ve sağlam tasarım,
 • Fabrikasyon hatalarına karşı 3 yıl garantilidir

4-Araç kontrol ekipmanları

Markası: POWERGUARD ARAÇ ALTI KONTROL SİSTEMİ

 

Özelliği:

Tekerlekli kamera sistemi araçların altını detaylı olarak aramak için idealdir.  Araç altına gizlenmiş patlayıcı, paket, insan gibi unsurlar kolayca taranır. Tekerlekli arabası üzerindeki kamera aracın altında her tarafına gezdirilebilinir. Çamurluk içleri, ön arka tampon araları, benzin deposu ve etrafı, motor şanzuman şaft etrafı, şasi arası boşluklar  detaylı olarak incelenebilir. Ayrıca masa, sandalye, yatak altı, depo, büyük boruların içleri , çalılıklar gibi insanların girmesi zor yerler de kolayca kontrol edilir.

Cihazın argonomik tasarımı kullanmayı çok kolaylaştırmıştır. Üzerindeki kamere 90 derece hareketlidir. İster ileriyi, ister yukarıyı görüntüler. UV led’lerle donatılmış kamera karanlıkta da görmeyi temin eder. Monitör üzerinde çok net görüntü sayesinde en ince ayrıntıyı yakalarsınız. Şarzlı pil ile donatılmış portatif bir cihazdır, dolayısı ile her yerde çalışır. Hafiftir, hususi çantası içinde her yere taşıması kolaydır

5- Güvenlik devriye kontrol kalemi

 

Markası: ÖZGUARD BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMİ

Özelliği:

 • 6 nokta,
 • 3 personel ,
 • 1 data kablosu ve program cd si,
 • 1 kalem,
 • 8000 okuma gelişmiş sesli ve ışıklı uyarılar,
 • Değiştirilebilir okuma ve alarm sesleri,
 • Saat ve süresi programlanabilen 24 saat alarm,
 • Yüksek seri bağlantı hızı,
 • 250 devriye tanımlama,250 nokta tanımlama,
 • İstenildiğinde standart ISO Proximity Kart kullanabilme özelliği tanımlı noktaların okunup okunmasını değiştirme özelliği,
 • Estetik devriye tanıtma anahtarlığı,
 • – 40 C + 70 C çalışma sıcaklığı
 • Şarj süresi 5 saat.
 • Tek şarj ile 20-25 gün çalışma,
 • Her sistemde farklı kod kullanımı,
 • Yeşil ışık süresince ikinci bir noktayı okumama özelliği,
 • Sadece 1 defa çalan okuma sesi = Nokta Okundu,
 • 4 dakikada 1 defa çalan uyarı sesi = Pil Bitiyor,
 • 4 dakikada 2 defa çalan uyarı sesi = Hafıza Doluyor,
 • 4 dakikada 3 defa çalan uyarı sesi = Hafıza Dolu,
 • (x) saniye yanan yeşil ışık = Nokta Okundu,
 • 4 saniyede 1 saniye yanan kırmızı ışık = Şarj Oluyor ,
 • Sürekli yanan yeşil ışık = şarj İşlemi Bitti,
 • Saniyede bir 1 saniye yanan kırmızı ışık = Cihazın Tarihi Hatalı veya Cihaz Arızalı.

 

 

 

 

 

6- Metal Kapı Dedektörü

 

Markası: POWERGATE PG-2000MV METAL KAPI DEDEKTÖRÜ

 

 

Özelliği:

 

 • Kullanıcıya kolaylık sağlayan geniş LED ekran,
 • Üst üste altı ayrı tarama bölgesi olan dedektör, metal objenin kişinin yukarıdan aşağıya hangi bölgesinde olduğunu tespit eder,
 • 24 saat devamlı çalışmaya müsait,
 • Metal yoğunluğuna göre sesli ve ışıklı uyarı,
 • Kontrol paneli şifreleme,
 • Modern dizayn, son derece sağlam ve sert darbelere dayanıklı,
 • Dedektörün montajı ve demontajı son derece kolaydır,
 • Her bölge için dedektörün 0-99 arası ayrı hassasiyet ayarı yapılabilir,
 • İnsan vücudu ve kalp pilleri ile kredi kartı, video kaseti ve manyetik veri saklama ürünlerine zarar vermez,
 • Geçiş yapan kişilerin ve dedektörün kaç defa alarm verdiği LED ekranda görülebilir,
 • Avrupa Elektro Manyetik Direktifi EEC 89/336 uyumluluğu,
 • CE normlarına uyumluluk,
 • Ağırlık : 65 kg,
 • Kapı ayaklarının giriş yönündeki her iki ön yüzünde ışıklı alarm uyarısı vardır,
 • Fabrikasyon hatalarına karşı 3 yıl garantilidir.

 

 

 

 

7-Altay Güvenlik ve Koruma Hizmetleri Ltd.Şti Anlaşmalı Uçağı

 

Altay Güvenlik Anlaşmalı olduğu özel uçak ile İşveren Firma yetkililerinin

 

Türkiye’nin mevcut Forum Marketlerine İstanbul’dan en geç 3 saat içinde ücretsiz ulaştırmayı taahhüt eder.

 

Uçağın Markası: CIRRUS S20

 

 

 

 

 

Özellikleri:

 

Paraşüt donanımıyla dünyanın en emniyetli uçağı olarak gösterilen Cirrus, ABD’de üretilen ve Türkiye’ye Canrap Havacılık tarafından getirilen dünyanın en emniyetli uçaklarından “Cirrus SR20” tipi paraşütlüdür. Cirrus, sınıfında emniyet ve ekonomi tarafından örnek olarak tanınıyor. Güvenlik açısından büyük önem taşıyan bir paraşüt taşıyan Cirrus, gövdesinin kompozit uzay teknolojisiyle üretilmesi ve uçuş sırasında çevresindeki uçakları kontrol edebilmesini sağlayan radar sistemi bulması sebebiyle kendi sınıflarındakilere göre el üstünde tutuluyor. Cirrus, modern bir yolcu uçağın kokpiti ile aynı özellikleri taşıyan glass cokpit paneli bulunduruyor ve modern yolcu uçaklarında olduğu üzere otomatik pilot özelliğine sahip. Uçak gövdesinde bulunan paraşüt riskli durumlarda pilot tarafından bir roket patlatılarak tam bir denge içinde güvenli iniş sağlıyor.

Saatte maksimum 300 km hızla uçan Cirrus,  İstanbul’dan Antalya’ya hiç yakıt almadan gidip gelebiliyor ve ayrıca kalan yakıtla bir de İzmir’e de gidebiliyor. 200 beygir gücünde motora sahip Cirrus, yaklaşık 5 saat havada kalabiliyor.

 

 Teknik özelikleri

 • Personel sayısı=1
 • Yolcu Kapasitesi=3 kişi
 • Uzunluk=26 ft 0 in (7.92 m)
 • Kanat Uzunluğu=38 ft 4 in (11.68 m)
 • Yükseklik=8 ft 11 in (2.71 m)
 • Kanat Profili= Roncz
 • Boş Ağırlık=2080 lb (945 kg
 • Taşıma Kapasitesi=970 lb (441 kg)
 • Kalkış Ağırlığı=3050 lb (1386 kg)
 • Ağırlık Güç Oranı 200 hp (149 kW)
 • Motor=1× Continental IO-360-ES
 • Pervane adedi=1
 • Motor Gücü=200 hp (beygir)
 • Uçuş Hızı (Kias)=155 knots (288 km/h)
 • Azami Menzili=785 nautical miles (1454 km)
 • Tırmanma Hızı=828 ft/min (4.2 m/s)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8-K 9 Bomba Bulma Köpeği

 

AVM lerde korku unsuru oluşturduğundan dolayı böyle bir köpeği istihdam etmeyi AVM lerde uygun bulmuyoruz. Şüpheli durumlarda polis ekiplerinden yardım istenilerek özel bomba imha uzmanları çağırılmalıdır.

AVM LER PROJE YAKLAŞIM RAPORU

 

AVM lerle alakalı Güvenlik Hizmet İhalesinde talimat verildiği üzere kısa değerlendirmeler yapılmıştır. Her AVM için çalışma sistemi önerilmiş, eğitim ve denetleme çalışmalarının nasıl yürütüleceği açıklanmıştır. Tüm AVM lerdeki özel güvenlik personeli o ilin üniversitelerindeki akademik insanlardan oluşan kurulca her ay düzenli eğitime tabi tutulacaktır. Her AVM müdürü akademik kariyeri olan personelden seçilerek anında eğitim çalışmaları yapılacaktır.

TÜM AVM LER ÇALIŞMA SİSTEMİ

 

Mesai saatleri sabit olmayıp işveren ve/veya yasalar çerçevesinde değiştirilebilir.

Sabit noktalar, çalışma sistemi 8/16 saat. Hergün 8 saat çalışıp 16 saat dinlenecek. Yemek molası hariçtir. Sabah 08.00 da gelen personel 16.00 da gidecek. !6.00 da gelen personel 00.00 da ayrılacak. 00.00 da gelen personel sabah 08.00 da ayrılacak. Eksik çalışma saati olan personeller hafta sonları dinlendirici görevi üstlenerek ek maliyetten azami azaltılacak.

Değişken noktalar çalışma sistemi. Sabah.07.00 da gelen personel 16.00 da ayrılacak. 16.00 da gelen personel 24.00 da ayrılacak

Devriyeler gündüz-gece devriye geçici yerlerde (otopark)  sabah 07.00 da gelen personel 15.30 da ayrılacak, 15.30 da gelen personel 23.30 da görev yerinden ayrılacak

Sürekli Devriye olan noktalarda çalışma sistemi 8/16 saat

 

FORUM İSTANBUL

 

AVM zemin kat, 1. kat, 2.kat, 3.kat, 4.kat olmak üzere 5 kattan oluşmakta, -2 otopark 3 yaya girişi var, – 1 de toplam 4 giriş var (3 otoparktan-1 yaya), zemin katta 3 yaya girişi var, 1.katta 2 yaya girişi var. Toplam 12 girişi var. Kamera odası mevcut. Kapalı alan 380 bin metre kare açık alan, 20 bin metre kare. AVM’yi günde ortalama 53.000 kişi ziyaret ediyor.

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

            1-) -2 otopark, 3 girişi var. Her girişte 2 kişi olmak üzere:  3 giriş X 4 kişi = 12 kişi

Bir noktaya mesai içinde 2 kişi gerekli. Her noktada iki kişi olacak. Dolayısıyla  3 noktamız olduğu için her noktaya 2 personel toplam 6 kişi yapar-6 kişi sabah vardiyası, 6 kişi akşam vardiyası olup toplam : 12 kişi

2-) -1 , 4 girişi var, 3 otoparktan 1 yaya girişi var: 4 giriş X 4 kişi= 16 kişi

3-) Zemin kat 3 yaya girişi var: 3 girişX 4 kişi = 12 kişi

4-) 1.kat 2 yaya girişi var: 2 giriş X 4 kişi= 8 kişi

5-) 2.kat devriye her katta 2 kişi devriye X 4 = 8 kişi

6-) 3.kat her katta 2 kişi devriye X 4 = 8 kişi

7-) 4.kat her katta 2 kişi devriye X 4 = 8 kişi

😎 Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

9-) Otopark Devriye:

a- Bölgesi :2 kişi X 4 personel istihdamı gerekli= 8 kişi

b- Bölgesi : 2 kişiX4 = 8 kişi

10-) 1 sivil istihbarat ekibi X2 kişi = 2 kişi

11- )Genel Devriye 6 kişi

12-) Müdür 1 kişi

13-) 3 vardiya Amiri

Toplam: 106 personel

FORUM  İZMİR BORNOVA

 

 

Aydın AVM’nin Batı kısmında ve Kuzey kısmında çok yüksek olmayan koruma teli mevcut ancak Doğu ve Güney kısmı tamamen açık ve rahatlıkla AVM’ye yaya olarak çok bölgeden girmek mümkün, Koruma tellerinin yükseltilip laser alarm sistemleri devreye sokulup alarmın güvenlik merkezine yönlendirilmesi sağlanmalıdır.

AVM içerisinde iki adet banka 3 mağazanın kendi güvenlikçisi mevcut.

AVM’nin Batı, Güney ve Doğu kısmında tamamı açık olmak üzere (3) adet açık otopark mevcut. Bu otoparkların toplam 3000 araç kapasitesi var. Bu AVM’ninde en büyük sıkıntısı otoparklar zaman zaman oto camlarını kırmak sureti ile hırsızlık olayları gerçekleşiyor. Otoparklarda hırsızlık olaylarına karşı tedbirler artırılmalıdır.

AVM’nin toplam 65 kamerası mevcut bunlardan (6) adeti hareketli 59 adeti sabit ancak kameraların gece görüş özelliği yok. Kamera odasındaki güvenlikçi 12/24 saat esasına göre sürekli çalışıyor. Kameralara gece görüş özelliği konulması gerekli.

AVM’nin ısıtma ve soğutma sistemlerinde doğalgaz kullanılıyor. Ancak Aydın da olduğu gibi burada depolama yok direk doğalgazı hattan kullanıyor.

AVM’nin hafta içi ziyaretçi sayısı ortalama 25-30 bin, hafta sonu ise 55-60 bin civarında.

AVM yaklaşık 200 dönümlük arazi üzerinde kurulu ve 67,500 M2 kapalı alanı mevcut. Bu alana Kipa Mağazası ve İKEA mağazaları dahil.

AVM’de toplam 130 mağaza mevcut.

Otopark, AVM mağazaları ve üst kat gıda bölümünde yaya devriye atılıyor.

İzmir Bornova Forum AVM’nin güvenlik açısından zorlukları; siteye birçok bölgeden yaya olarak ve güvenlik kontrolünden geçmeden içeriye giriş var ve otopark çok büyük açık. Heryere kontrol noktası oluşturulamayacağı için kamera sistemleri çoğaltılmalı ve personel kamera göz yanılamlarına karşı sürekli 2 saatte bir dinlendirilmelidir.

Personelin 12/24 saat esasına göre çalışması yasal sıkıntı doğurabilir. Personel 8/16 çalışma sistemine geçirilmesi lazım.

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana araç giriş kapısı 3 adet: Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 kişi yapıyor. 2 kişi X 3 nokta: 6 kişi

2-)  Giriş kat 3 devriye gerekli.

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3-)  1 kat 2 devriye gerekli:

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

4-) Otopark devriye: 3 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

5-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

6-) Genel Devriye 6 kişi

7-) 1 müdür

😎 2 vardiya amiri

Toplam: 37 personel

 

FORUM AYDIN

            Aydın AVM’nin yalnız Batı kısmında Aydın Tekstilin atıl durumda bulunan fabrikasının bulunduğu kısımda 2 metre yüksekliğinde duvar mevcut ancak, Güney-Kuzey ve Doğu kısmı tamamen açık ve rahatlıkla AVM’ye yaya olarak girmek mümkün,

AVM içerisinde Kipa ve YKM mağazalarının kendi bünyesinde güvenlikçisi var.

AVM’nin Batı ve Güney kısmında toplam 1100-1200 araç kapasiteli açık otoparkı mevcut ve buralarda sürekli 3-4 güvenlikçi devriye atmak suretiyle kontrollerini yapıyor.

AVM’nin toplam 52 kamerası mevcut bunlardan 10 adeti hareketli 42 adeti sabit ancak kameraların gece görüş özelliği yok. Kamera odasındaki güvenlikçi 12/24 saat esasına göre sürekli çalışıyor. Bu çalışma sistemi oldukça sakıncalı. Çünkü kamera başında çalışan personelde belli süre sonra kamera körlüğü denilen bir rahatsızlık başlıyor. Algılama problemi sonucu kamerada sağlıklı bir izleme gerçekleşmiyor. Bu sebepten kamera odasında çalışan personelin 2 saatte bir dinlendirilmesi gerekmektedir.

AVM’nin ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılan doğalgaz otoparkın Kuzey-Batı köşe kısmında depolama sistemi ile tutuluyor burada yalnızca sabit 1 kamera mevcut.

AVM’nin hafta içi ziyaretçi sayısı ortalama 13-14 bin, hafta sonu ise 20-25 bin civarında.

AVM yaklaşık 45 dönümlük arazi üzerinde kurulu ve 25-30 bin M2 kapalı alanı mevcut.

Aydın Forum AVM’nin güvenlik açısından zorlukları; siteye birçok bölgeden yaya olarak ve güvenlik kontrolünden geçmeden giriş var ve otopark çok büyük açık ve kontrolü gerçekten sıkıntılı.

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana araç giriş kapısı ( 2 adet kapı): Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 kişi yapıyor. 2 kişi X 2 nokta: 4 kişi

2-)  Mal kabul giriş kapısı 1 personel: sabah 1 akşam 1 personel : 1+1= 2 personel

3-) Otopark devriye: 3 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

5-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6-)  Genel Devriye 6 kişi

7-) 1 müdür

😎 2 vardiya amiri

Toplam: 33 personel

 

 

FORUM DENİZLİ ÇAMLIK

 

            Aydın ve İzmir Forum AVM’lerinin kontrolsüz birçok yaya girişi olmasına karşın, Denizli Forum AVM mağazası mimari yapı olarak Aydın ve İzmir’den farklı olarak kat sistemi ile inşa edildiğinden zemin katla beraber (4) kattan oluşuyor ve AVM’nin toplam (7) adet misafir giriş kapısı mevcut olup tüm kapılarda (7) adet büyük metal dedektörü ve ayrıca (7) adet el dedektörü mevcut.

AVM’nin biri açık, biri yarı açık ve biri kapalı olmak üzere (3) adet otoparkı mevcut. Bu otoparkların toplam 1000 araç kapasitesi var. AVM faaliyete geçtiği günden beri ufak tefek olaylar hariç otoparklarda pek sıkıntı olmamış.

AVM’nin toplam 62 kamerası mevcut bunlardan (12) adeti hareketli 50 adeti sabit ancak kameraların gece görüş özelliği yok. Kamera odasındaki güvenlikçi 12/24 saat esasına göre sürekli çalışıyor. Bu çalışma sistemi oldukça sakıncalı. Çünkü kamera başında çalışan personelde belli süre sonra kamera körlüğü denilen bir rahatsızlık başlıyor. Algılama problemi sonucu kamerada sağlıklı bir izleme gerçekleşmiyor. Bu sebepten kamera odasında çalışan personelin 2 saatte bir dinlendirilmesi gerekmektedir.

AVM’nin hafta içi ziyaretçi sayısı ortalama 18-20 bin, hafta sonu ise 25-30 bin civarında.

AVM toplam (4) kattan mevcut içten yürüyen merdiven ve asansör sistemi mevcut.

AVM’de toplam 125 mağaza mevcut.

Denizli Forum Çamlık AVM hem İzmir hem de Aydın’dan çok çok daha güvenli ve güvenlik kontrolü kolay bir şekilde yapılabilir.

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana araç giriş kapısı ( 7 adet kapı): Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 kişi yapıyor. 2 kişi X 7 nokta: 14 kişi

 

2-)  Mal kabul giriş kapısı 1 personel: sabah 1 akşam 1 personel : 1+1= 2 personel

3-) Otopark devriye: 2 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

5-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6- ) Genel Devriye 6 kişi

7-) 1 müdür

😎 2 vardiya amiri

Toplam: 43 personel

FORUM MERSİN

Aylık Ziyaretçi Sirkülasyonu:1.500.000(bir buçuk milyon)

AVM 2 bloktan oluşuyor A ve B olarak  bodrum (kapalı otopark) zemin 1 kat ve 2 kat B blokta acık oto park var

A blok Kapalı Otoparktan 1 giriş 1 çıkış

B blok  Kapalı Otoparktan 1 giriş 2 cıkış var

Acık otopark var 1 giriş 1 çıkış var

A blok Yaya için:

3 giriş 3 cıkış var (Ave B blok arasında 1 köprü giriş cıkışı var)

B blok Yaya için

10 giriş 10 cıkış var

Açık oto parktan (2. kata 2 giriş 2 çıkış var)(1.kata 2 giriş 2çıkış var) (Cadde yede 1 giriş cıkış )(zemin 2 giriş 2 çıkış) (otoparktan zemine 2 giriş 2 çıkış var)

X-ray cihazları BU AVM de yok. Mersin ilinin kozmopolit yapısı göz önüne alınırsa bu AVM ye mutlaka  X ray cihazı alınması gereklidir.

11 adet el dedektörü var

4 araç arama aynası var. Kameralı daha profesyonel arama cihazları alınacaktır.

İletişim telsiz kulaklık

Mersin AVM de mal kabulünde güvenlik görevlisi yok. Bu noktaya da güvenlik personeli temin edilecektir.

 

 

 

 

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana 23 adet yaya ve araç girişi var: Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 46 kişi yapıyor. 23 nokta kişi X 2 kişi: 46 kişi

2-)  Mal kabul giriş kapısı 1 personel: sabah 1 akşam 1 personel : 1+1= 2 personel

3-) Otopark devriye: 3 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

5-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6-) 1 sivil istihbarat ekibi X2 kişi = 2 kişi

7-) Genel Devriye 6 kişi

😎 1 müdür

9-) 2 vardiya amiri

Toplam: 75 personel

 

FORUM ANKARA

 

Toplam alan 200.000 m2  Kiralanabilir alan 80.000 m2
Ortak kullanım alanı 56.000 m2 Otopark kapasitesi 3.200 adet (1600 açık, 1600 kapalı araç)
Aylık müşteri ziyaretçi sayısı 700.000 kişi  Yıllık müşteri ziyaretçi sayısı 9.000.000 kişi
6 ana giriş manyetik kartlı
3 açık otopark
3 kapalı otopark
Kapalı devre güvenlik komuta sistemi
100 üzerinde kamera
Yangın ve kapı alarmları mevcut

 

 

 

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana 11 adet nöbet noktası var: Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 personel . 11 nokta kişi X 2 kişi: 22 kişi

2-) Otopark devriye: 6 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

4.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

5.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

4-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

5-)Genel Devriye 6 kişi

6-) 2 vardiya amiri

7-) 1 müdür

Toplam: 53 personel

 

FORUM TRABZON

 

Kapalı alanı 110000 metrekare Açık alan 72000 metrekare.

 

Kapalı alan. Toplam 4 kat. B2-B1- 0 ve zeminden oluşmaktadır. 7 müşteri giriş kapısı, 3 mal kabul girişi (doğu batı güney). Kapalı otoparktan AVM ye 2 giriş var.

Müşteri girişi 3 ad kapalı otoparktan, 2 ad zeminden, 2 ad b1 den.

 

Ziyaretçi sayısı hafta içi günlük 15 bini ila 20 bin arası, hafta sonu 35 bin ila 40 bin arasıdır. Kapalı ve açık otopark ta 1500 araç almaktadır. Bunun 600 ila 700 kapalı alanda olmaktadır. 60 ad kamera vardır.

 

AVM de çalışan sayısı 1500.

 

 

 

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana 12 adet nöbet noktası var: Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 2 personel . 12 nokta kişi X 2 kişi: 24 kişi

2-) Otopark devriye: 2 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

4-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

3.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

4.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

5-)Genel Devriye 6 kişi

6-) 1 müdür

7-) 2 vardiya amiri

Toplam: 51 personel

FORUM KAPADOKYA

Hipermarket: 7000 m2
Ana kiracılar: 1750 m2
Mağazalar: 7750 m2
Restoranlar: 1500 m2
Sinema: 1750 m2

800 araçlık kapalı otopark alanı

 

AVM Giriş Çıkışları

Araç giriş çıkış

Kapalı otopark giriş

Kapalı otopark giriş-çıkış

Kapalı servis avlusu (çöp toplama) giriş

Yaya girişler

Damla giriş

Kapalıdan giriş 1

Kapalıdan giriş 2

Katlar

Giriş katı

Devriye Konulması Gerekli Alanlar

Kapalı otopark -1

Kapalı otopark -2

Genel Devriye (Damla giriş önü)

 

Gerekli Güvenlik Personeli;

 

1-) Ana 8 adet yaya ve araç girişi var: Her noktaya 1 personel sabah vardiya 1 personel akşam vardiyası için toplam 16 kişi yapıyor. 8 nokta kişi X 2 kişi: 16 kişi

2-)  Mal kabul giriş kapısı 1 personel: sabah 1 akşam 1 personel : 1+1= 2 personel

3-) Otopark devriye: 2 devriye gerekli

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

4-) Kamera odası aynı anda 3 personel gerekli: Toplam 3+3= 6 kişi gerekli

5-) AVM devriye

1.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi:

2.devriye sabah vardiya 1 kişi akşam vardiya 1 kişi toplam 2 kişi

6-) Genel Devriye 6 kişi

7-) 1 müdür

😎 2 vardiya amiri

 

Toplam: 41 personel

 

TÜM AVM LER GENEL TOPLAM GÜVENLİK PERSONELİ SAYISI:

 

 

ÖZEL GÜVENLİK FİRMASI GENEL TEKLİFLER

 

1-Tüm projeler Altay Güvenliğe verilmesi halinde; Avantajlar

 

         a-Tüm AVM lere güvenlik ile ilgili gerekli alınacak üstte bilgisini verdiğimiz teçhizatların tamamı sözleşme süresi sonunda işverene devredilecektir.

 

            b- Tüm illerdeki AVM lerde organizasyon içinde Proje Müdürü, Vardiya Amiri, Şef pozisyonunda çalışanlara rütbesiz güvenlik elemanından yüksek maaş verilecek olup bu fark Yönetime artı maliyet olarak yansıtılmayacaktır.

 

         c- % 3 iskonto yapılacaktır.

 

2- Tüm Forum AVM ler Altay güvenlik tarafından toplam 439 personel ile korunulacaktır.

        

3-Teklifler

  

 

DÖRDÜNCÜ TEKLİFİMİZ

 

Tüm AVM lerin Özel güvenlik hizmeti Altay güvenliğe verilmesi halinde, tüm AVM lerin Havalandırma Kanal Temizliği işlerinin yine bir Altay kuruluşu olan,  Altay Klima mekanik bakım hizmetlerince teklif edilen rakamın yarı fiyatına gerçekleştirilmesidir.

 

 

Saygılarımızla

 

 

ALTAY ÖZEL GÜVENLİK VE KORUMA HİZMETLERİ LTD.ŞTİ.

ALTAY GÜVENLİK ve KORUMA HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

Ömer Beşiktaş Sok. Gama İş Merkezi No : 10 Gayrettepe / İST

Tel : ( 0212 ) 274 48 89     Faks : ( 0212 ) 274 32 59 Gsm :0532 51

 

 

İSTANBUL’DA AVM GÜVENLİK HİZMETİ VERMEKTE OLDUĞUMUZ SEMT VE İLÇELER

 

Adalar AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Büyükçekmece AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Maltepe AVM Güvenlik Şirketleri,

Arnavutköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Çatalca AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Pendik AVM Güvenlik Şirketleri,
Ataşehir AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Başakşehir AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Bayrampaşa AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Avcılar AVM Güvenlik Şirketleri, Beşiktaş AVM Güvenlik Şirketleri, Beykoz AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Bağcılar AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Beyoğlu AVM Güvenlik Şirketleri, Beylikdüzü AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Bahçelievler AVM Güvenlik Şirketleri, Çekmeköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Esenler AVM Güvenlik Şirketleri,
Bakırköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Esenyurt AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Eyüp AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Fatih AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Gaziosmanpaşa AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Güngören AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Kadıköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Kağıthane AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Kartal AVM Güvenlik Şirketleri,
Küçükçekmece AVM Güvenlik Şirketleri, Sarıyer AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Silivri AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Sultanbeyli AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Sancaktepe AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Sultangazi AVM Güvenlik Şirketleri,
Şişli AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Tuzla AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Ümraniye AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Üsküdar AVM Güvenlik Şirketleri, Zeytinburnu AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Etiler AVM Güvenlik Şirketleri,
Zekeriyaköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Gebze AVM Güvenlik Şirketleri, Maslak AVM Güvenlik Şirketleri,
Mecidiyeköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Gayrettepe AVM Güvenlik Şirketleri, Uskumruköy AVM Güvenlik Şirketleri,
Boğazköy AVM Güvenlik Şirketleri,

 

Bahçeşehir AVM Güvenlik Şirketleri, Ispartakule AVM Güvenlik Şirketleri,